نتایج اولین دوره کاپ آذربایجان

مشاهده نتایج مسابقات

 اولین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی  کاپ آذربایجان با معرفی تیم های برتر به کار خود پایان داد

بنا به اعلام دبیر برگزاری اولین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی  کاپ آذربایجان: این مسابقات در ۲ بخش دانشجویی و دانش آموزی و با همکاری پژوهش سرای آذربایجان (ناحیه۳ تبریز) و انجمن شبیه سازی سازه های خرپایی ایران و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تبریز و با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز  در تاریخ های ۱ الی ۲ آذر ماه ۹۵ در تالار شهید شفایی دانشگاه تبریز برگزار گردید.

مهندس سعید قاسم پور گفت: تعداد ۷۵ تیم از ۱۰ استان کشور در این مسابقات حضور داشتند که از این تعداد، ۴۷ تیم در بخش دانشجویی و ۲۸ تیم در بخش دانش آموزی در دو گرایش سازه راندمانی و سبک باهم به رقابت پرداختند. در بخش دانشجویی بیشترین تعداد تیم ها از شهرستان ها و در بخش دانش آموزی بیشترین تعداد تیم ها از استان آذربایجان شرقی بود.

مهندس قاسم پور افزود: در رتبه بندی گرایش راندمانی بخش دانش آموزی، مدرسه نمونه المهدی اسکو – پژوهشسرای امام خمینی(ره) صوفیان و دبیرستان فردوسی تبریز به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و در رتبه بندی گرایش سبک بخش دانش آموزی، دبیرستان غیردولتی نابغه تبریز – دبیرستان فرزانگان ۳ تبریز و پژوهشسرای ابوعلی سینای خواجه به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادنند.

همچنین در رتبه بندی بخش دانشجویی، تیم صاحب الزمان از دانشگاه اشراق بجنورد – تیم عمران سازه از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه و تیم هفت آسمان از دانشگاه شاندیز مشهد به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و در گرایش سبک دانشجویی، تیم ایران سازه از دانشگاه غیرانتفاعی غیاث الدین جمشید کاشانی آبیک قزوین – تیم شهدای مدافع حرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی و تیم آفاق دانشگاه غیرانتفاعی آفاق ارومیه به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادنند.

مهندس قاسم پور اضافه کرد: پروسه اجرای مسابقات از ابتدای خرداد ماه ۹۵ کلید خورد و بمدت ۶ ماه بطول انجامید. وی گفت: این مسابقات برای اولین بار در این عظمت و گستردگی در شمالغرب کشور برگزار شد و حدود ۳۰ نفر مهندس و دانشجو در برگزاری آن همکاری داشتند.

نکته قابل توجه اینکه طراحی و ساخت دستگاه بارگذاری این مسابقات توسط مهندس شیرعلیزاده (مخترع ماکویی) انجام شد و بسیار عالی هم جواب داد. بطوریکه روند بارگذاری با این دستگاه بدون وزنه و دخالت دست بود و همین امر یکی از موارد وجه تمایز این مسابقات با سایرین بود.

بنا به اعلام دبیر برگزاری مسابقات: این مسابقات با نام #کاپ_آذربایجان  بعنوان بزرگترین مسابقات سازه های ماکارونی ایران لقب گرفته است. و نام و نشان آن در مرکز مالکیت های فکری و معنوی ایران ثبت شده است.

وی ادامه داد: بنا به سیاست های دبیرخانه محترم مسابقات، دوره های بعدی آن نیز در سال های آتی بصورت گردشی در شهرهای آذربایجان برگزار خواهد شد.

قاسم پور، خاطرنشان کرد: علاقمندان جهت ارتباط با برنامه های دبیرخانه این مسابقات می توانند به آدرس اینترنتی www.AzarCup.ir  و یا کانال تلگرام https://telegram.me/NSSC_AzarbayjanCup مراجعه نمایند.

گفتنی است: کلانشهر تبریز در سال ۲۰۱۸ بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی انتخاب شده و برای این امر تلاش های زیادی از سوی مسئولین شهری و استانی صورت می گیرد تا این انتخاب در سال ۲۰۱۸ بصورت ویژه ای نمایان گردد.

شایان ذکر است: بنا به اعلام دبیرخانه مسابقات ملی سازه های ماکارونی کاپ آذربایجان، با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته، در سال ۲۰۱۸ شاهد برگزاری سومین دوره مسابقات ملی کاپ آذربایجان خواهیم بود.

“در پایان این مراسم با اهدای تندیس و لوح تقدیر و جوایزی نقدی، نفرات برتر معرفی و مورد تجلیل قرار گرفتند.”

با احترام
دبیرخانه اولین دوره مسابقات کشوری سازه های ماکارونی  کاپ آذربایجان